Maske Çeşitleri

Sultan Süleyman Hammam

Maske Çeşitleri

Yeşil Kil Maskesi

Sağlıklı bir cilt, her daim parlak, canlı ve pürüzsüz görünür. Cildin güzelliğini korumak ve devamlılığını sağlamanın ilk yolu, doğru ve özel cilt bakımlarının, düzenli olarak uygulanmasından geçmektedir. Kuru, yağlı ve karma cilt tipi yapısına uygun, özel bakım kürlerimiz ile cildinizin ihtiyacı olan besin ve nemi, uygun tekniklerle deri üzerine tatbik ediyor, pürüzsüz ve sağlıklı görünen bir yüz hattının altyapısını hazırlıyoruz. Cildin onarılması, tazelenmesi ve yenilenmesine katkıda bulunan maskeler, çevresel ve yaşa bağlı etmenlerden dolayı gelişebilecek kırışıklıkların oluşumunu da geciktirmektedir. Özellikle yağlı ve akneli cilt tipleri için tavsiye ettiğimiz Yeşil Kil Maskesi ile hem cildi derinlemesine temizliyor, hemde sivilce ve akne oluşumlarının önüne geçiyoruz.

Yeşil Kil Maskesi Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Mineral bakımından oldukça zengin volkanik kül kalıntılarından oluşan toprak killer, negatif yüklü toksinleri emebilen özelliğinden dolayı cildin arındırılması ve gözeneklerin sıkılaştırılması aşamasında başvurulan en doğru ve doğal yöntemlerden biridir. Sürekli makyaj yapmak zorunda kalan kadınların bir numaralı kurtarıcısı olan yeşil kil maskeleri, cilt üzerinde biriken, yağ, kir, makyaj kalıntısını derinlemesine temizleyerek, cildin ölü tabakasını atmaya yardımcı olmaktadır. Sivilce, siyah nokta, akne ve diğer cilt problemleriyle, içeriğindeki zengin mineraller sayesinde savaşarak, yok etmede en etkili yöntem olan yeşil kil maskeleri ile pürüzsüz ışıl ışıl bir cilde kavuşmak mümkün. Kusursuz makyajın en büyük sırrı, temiz ve bakımlı bir cilttir. Yeşil Kil maskesi ihtiyacınız olan bu berrak ve nötr cilt yüzeyini size sağlamaktadır.

Mineral bakımından zengin olan yeşil kil maskeleri volkanik kül kalıntılarından üretilmektedir ve negatif yüklü toksinleri emerek cildin arındırılmasını ve gözeneklerin sıkılaştırılmasını sağlamaktadır.

Yeşil kil maskesi aynı zamanda;

  • Yağ, kir ve makyaj kalıntılarından cildi temizler.
  • Ölü derinin atılmasını sağlar.
  • Cilde parlaklık kazandırır.
  • Akne ve siyah nokta gibi cilt problemlerinin oluşumunu engeller.
  • Cilt tonunun eşitlenmesini sağlar.
  • Yaşlanma karşıtı koruma etkisi sunar.

Yeşil kil maskesi düzenli kullanıldığı durumlarda birçok cilt problemine çözüm sunmaktadır. Kil maskesinden olumlu sonuçlar almak için;

  • Düzenli maske kullanımı yapılmalıdır.
  • Temiz cilde uygulanmalıdır.
  • Maske uygulaması sonrası tonik uygulaması yapılmalıdır.
  • Kil maskesi kullanımı sonrası cilt iyi bir şekilde nemlendirilmelidir.
ÜCRETSİZ HİZMETLERİMİZ