Gelin Hamamı

Sultan Süleyman Hammam

Osmanlı Dönemi’nde sultanlardan gelen gelenek ve göreneklerini, bir tarihe tanıklık etmiş ve her bir noktasında tarihin derin izlerini taşıyan gelin hamamı, günümüzde de pek çok gelin adayı tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle son dönemlerde gelin hamamı eğlencesi, hem gelin adayı hem de davetliler için unutulmaz anların yaşanmasına yardımcı oluyor. Tarih kokan bu geleneği yaşatmak ve sevdiğiniz arkadaşlarınızla harika bir gün geçirmek için Sultan Sülyman Hammamları sizleri bekliyor.

Düğün öncesi hem cildinize hem de zihninize güzel bir bakım yaptırmanız gerekiyor.

Bu özel güne hem fiziksel hem de zihinsel olarak hazırlanmak için en uygun yerlerden birisi de hamam oluyor. Gelin hamamız da, gelinimizi önce gelin odamıza alıp gelin kaftanı ile hazırlıyoruz, gelin nedimeleriniz de gelinimize eşlik etmesi için onlara da kaftanlarını verip taht merasimi için eğlence alanına geçiyoruz. Kına ritüeli gerçekleştikten sonra gelin ve misafirleri özel olarak süslenmiş hamamızın içine alıyoruz. Burada çeşitli bölgesel ezgilerle misafirlerimizin eğlenmelerini sağlıyoruz. Gelinimize Sultanlara layık sultan masajı, kesesi, süt banyosu yapılmaktadır. Ayrıca havuz, sauna, jakuzi ve buhar odasının keyfini de sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

Düğünden bir gün önce gelin için hamamda düzenlenen merasim önemli bir düğün geleneğidir. Gelin hamamı ritüelinde gelin keselenip yıkanır, yemekler yenir ve eğlence düzenlenir. Çok eski bir gelenek olan gelin hamamı içerisinde, müzik ve ikramlarla stres atılırken çeşitli adetler de yerine getirilir. Gelin süslenir ve takılar takmış olarak hamama gelir. Hamamda gelinin yıkanması özel bir meresim olarak düzenlenirken bu eğlenceye aileler ve arkadaşları da katılır. Müzikli, yemekli bol kahkahalı bu hamam töreni, düğünden önce gelinin stres atmasına da yardımcı olur. Sultan Süleyman Hamamlarında özel gelin hamamı hizmeti sunarken lüks bir Türk hamamı deneyimi yaşatıyoruz. Osmanlı mimarisinin benzersiz tasarımında gelin hamamı âdetini orijinal şekilde yapmanızı sağlıyoruz.

Sultanlara Layık Gelin Hamamı Hizmetini Keşfedin

Düğün adetleri arasında hem eğlenceli hem de çok keyifli bir adet olarak önce çıkan gelin hamamı tercihini sultanlara layık özel hamam hizmetimizle kaliteli şekilde yapabilirsiniz. Gelin, gelinin ailesi ve arkadaşlarını sultanlar gibi ağırlayan hamamlarımızda, unutulmaz Türk hamamı anıları yaşayabilirsiniz. Osmanlı geleneklerinden ilham alarak modern hizmetlerle sunulan gelin hamamı tercihinde doğru adresi bizimle seçebilirsiniz. Sultan Hamamları Osmanlı geleneklerine göre tasarlanan modern ve lüks hamamlardır. Gelinler için en özel zamanlar olan gelin hamamı organizasyonlarına özel hizmetler ve etkinlikleri bizimle yaşarsınız. İster kendi organizasyonunuzu planlayabilir isterseniz de bizim yaptığımız lüks ve şık organizasyonu tercih edebilirsiniz. Unutulmaz bir geleneksel merasim müzikten yemeğe veya diğer etkinliklere kadar tüm detayları sizin için planlayıp eksiksiz gerçekleştiriyoruz.

Gelin Hamamı Adetleri Nelerdir?

Gelinlerin düğün öncesinde damadın ailesi tarafından görücüye çıkması eski bir gelenektir. Hamamda düzenlenen görücü etkinliği günümüzde daha modern bir hal almıştır. Günümüzde gelin hamamı, gelinin ve ailelerin stres atıp, eğlendiği bir etkinliktir. Gelinin yıkanması ve keselenmesi adetler arasında yer alır. Gelinlerin süslenmesi ve takılar takması da adettendir. Tefler bu organizasyonun en gözde simgeleridir. Müzik ve yemekler geleneksel gelin hamamı merasiminde olmalıdır. Geline hamamda takı takılması da geleneklerden biridir. Etkinlikte gelin ortaya alınır ve şarkılar eşliğinde dans eder. Herkesin eğlendiği, dans ettiği keyifli bir etkinliktir.

Gelin Hamamı Etkinliği Nasıl Düzenlenir?

Lüks ve kaliteli bir gelin hamamı etkinliğini özel organizasyon olarak düzenliyoruz. Yemeklerden müziğe, teflere kadar her şeyi planlayarak eksiksiz bir şekilde gerçekleştiriyoruz. İsterseniz bu etkinliği kendiniz de planlayabilirsiniz. Geleneklere göre gelin için hamam organizasyonunu genellikle kayınvalideler yapar. Hamam etkinliğinde müzik, yemek ve eğlence mutlaka olmalıdır. Gelinin süslenmesi ve takılar takması da geleneği güçlendirir. Günümüzde bu etkinlik bekârlığa veda partisi şeklinde de planlanabilir. Profesyonel planlama için bizden her zaman destek alabilirsiniz. Bu şekilde yorulmadan ve vakit kaybetmeden her şey hazır olarak gelin hamamı etkinliğini yapabilirsiniz. Gelinler ve aileler için keyifli bir etkinlik organizasyonu yapmak istiyorsanız danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Gelin Hamamına Kimler Gelir?

Bu etkinlik erkek tarafı ve kız tarafının hamamda buluştuğu bir etkinliktir. Bu etkinliğe aileler dışında arkadaşlar da katılabilir. Genelde hamam organizasyonunun detaylarına kayınvalideler karar verir. Ama günümüzde işler biraz daha farklıdır. Gelin ve arkadaşları planlamayı yapar. Daha çok eğlence ve gelenekleri yerine getirme olarak algılanan gelin hamamı çok keyiflidir. Her gelinin mutlaka deneyimlemesi gereken bir gelenektir. Lüks, kaliteli ve keyifli hamam etkinliği düzenlemek için Sultan Hamamları hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Sultan Süleyman Hamamları size mükemmel bir Türk hamamı deneyimi yaşatan Osmanlı mimarisine sahiptir. Eğlenceli ve geleneklere uygun, unutulmaz anlar yaşatan gelin hamamı etkinliği için Sultan Hamamlarının eşsiz tasarımlarını tercih edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ HİZMETLERİMİZ